15672806_1482874098408972_8912423944743852826_n

Anna Parzyńska

Dyrektor Szkoły Języków Obcych Sitrax école. 
Prezes Sitrax sp. zo.o.
Doktorantka UG, mgr filologii romańskiej (spec. językoznastwo), lic. Finanse w Handlu Międzynarodowym. Ukończyła Szkołę Prawa Francuskiego.
Tłumacz oraz lektor języka francuskiego i języka polskiego jako obcego. 

Egzaminator Marlins test

Prywatnie mama trójki dzieci.
Miłośniczka spacerów, sztuki, dobrej książki oraz KSW.

 

 

 

 

Magdalena Olkiewicz

Lektor języka angielskiego.

Magister filologii angielskiej ze specjalizacją nauczycielską oraz doświadczeniem w nauczaniu języka angielskiego zarówno w Polsce, jak I za granicą, także w środowiskach wielokulturowych (w Wielkiej Brytanii oraz Kirgistanie).
Obecnie doktorantka Studiów Filologicznych na UG oraz słuchacz podyplomowych studiów translatorycznych ze specjalizacją biznesowo-ekonomiczną.
Prywatnie podróżniczka, miłośniczka nauki języków – m.in. greckiego, bułgarskiego, hiszpańskiego, oraz muzyk, kolekcjonujący egzotyczne instrumenty.

 

Hanna Jamer

Lektor języka angielskiego i greckiego.

„Ukończyłam Filologię Angielską na Uniwersytecie Arystotelesa w Salonikach w Grecji. Od kilkunastu lat uczę angielskiego dzieci, młodzież i dorosłych. Mieszkałam przez 23 lata w Grecji w związku z tym uczę też języka greckiego.
Lubię teatr, kino, podróże i kuchnię śródziemnomorską.”

 

 

 

 

Ewelina Ołdak-Lewińska

Lektor języka angielskiego i rosyjskiego.

Filolog rosyjsko-angielski ze specjalizacją nauczycielską z ośmioletnią praktyką. Tłumacz pisemny oraz korektor języka rosyjskiego i angielskiego z dużym doświadczeniem w zakresie języka marketingu. Specjalizuje się w nauczaniu języka biznesu, przygotowuję do egzaminów, Marlins Test, rozmów o pracę, prowadzę konwersacje. Specjalizuje się w pracy z osobami dorosłymi, najchętniej z naciskiem na język biznesowy, specjalistyczny, z elementami prawa, księgowości, ekonomii. Współpracuje z organizacjami i fundacjami kultury i sztuki w zakresie nauczania i tłumaczeń. Prywatnie kinomanka i bibliofil.

 

Przemysław Kleniewski

Lektor języka rosyjskiego.

Jest metodykiem nauczania, dydaktykiem, działaczem na rzecz edukacji w Polsce, a przy tym rusycystą. Oprócz współpracy z Sitrax école pełni również obowiązki dyrektora jednego z liceów w Gdańsku.

„Edukacja to moja największa pasja i tylko trochę ustępuje mojej drugiej miłości, która przechodzi w mojej rodzinie z pokolenia na pokolenie – kolei. A już najwspanialszą rzeczą jest podróżowanie koleją po Rosji.”

 

 

 

Krystsina Luhouskaya

Lektorka języka rosyjskiego oraz języka polskiego dla obcokrajowców rosyjskojęzycznych.

„Posiadam doświadczenie w nauczaniu oraz tłumaczeniu. Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku na kierunku turystyka i rekreacja, specjalność turystyka międzynarodowa. Lubię kontakt z ludźmi oraz naukę języka. Pochodzę z Białorusi. W Polsce mieszkam od 9 lat. Wierzę w to że każdy jeśli ma chęć potrafi się nauczyć języka obcego. A ja postaram się w tym pomóc.”

 

 

 

 

Beata Falkiewicz

Lektor języka niemieckiego i języka polskiego jako obcego, magister inżynier technolog żywności ze specjalizacją żywienia człowieka. Specjalista zarządzania w turystyce i hotelarstwie.

Nauczyciel pasjonat z wieloletnim doświadczeniem o indywidualnym podejściu do uczniów, rozpoznający ich potrzeby jak też otwarty na sugestie współpracy, w swojej pracy korzystający z wiedzy z dziedziny neurodydaktyki, psychologii rozwoju, życzliwy, wyrozumiały, uśmiechnięty.

Entuzjastka książek, podróży, jogi i sportów zimowych. Wielbicielka rasy i szczęśliwa właścicielka labradora.

 

 

Monika Szablińska

Lektor języka hiszpańskiego, portugalskiego i angielskiego.

Magister Filologii Romańskiej o Profilu Iberystycznym na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie.

Od 7 lat pracuje czynnie z językiem portugalskim, rozwijając połączenia gospodarcze między Polską a krajami z iberystycznej grupy językowej. Równocześnie prowadzi lekcje z języka hiszpańskiego, portugalskiego i angielskiego. Interesuje się indywidualnym podejściem do każdego ucznia, skupieniem na jego potrzebach i rozwoju.

Lubi tańczyć, śpiewać i podróżować.

 

Angelika Łuszczak-Katzban

Lektor języka angielskiego i niemieckiego.

„Ukończyłam studia licencjackie na kierunku lingwistyka stosowana z j.angielskim i niemieckim oraz studia magisterskie z filologii angielskiej. Mam doświadczenie nie tylko w tłumaczeniach, ale także w nauczaniu. Angielski jest moją pasją, dlatego pragnę zarażać innych miłością do tego języka.

Uwielbiam języki obce, taniec, muzykę, oraz spacery z psem.”

 

 

 

 

Anita Skrońska

Lektor języka włoskiego.
Tłumacz języka włoskiego przy Sądzie w Turynie.

Jestem Polką, choć moją drugą ojczyzną są Włochy, w których spędziłam ponad szesnaście lat. Zdobyłam tam wyższe wykształcenie,  tytuł licencjata filologii słowiańskiej obroniłam na Uniwersytecie w Turynie, studiując język i literaturę rosyjską i angielską.  Po studiach, skończyłam w Turynie roczny kurs podyplomowy z zakresu tłumaczeń prawnych dla Instytucji Unii Europejskiej. Przed wyjazdem do Włoch studiowałam na Wydziale Italianistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2000 roku zajmuję się zawodowo tłumaczeniami pisemnymi oraz ustnymi.”

 

Emilia Wiśniewska

Lektor języka angielskiego i hiszpańskiego.

Absolwentka filologii angielskiej na UMK oraz nauczania angielskiego w Kolegium Języków Obcych w Toruniu. Ukończyła również studia podyplomowe z tłumaczeń medycznych. Specjalizuje się w angielskim dla personelu lotniczego. Swoją językową pasję miała okazję przekazywać nie tylko uczniom w Polsce, ale również obcojęzycznym kursantom za granicą (USA, Francja, Hiszpania). Prywatnie zapalona podróżniczka – odwiedziła 70 krajów, miłośniczka nauki języków obcych i sztuk walki.

 

 

 

Aleksandra Certa

Logopeda i filolog polski, wokalistka i flecistka.

Prowadzi terapie logopedyczne, zajęcia z logorytmiki, z emisji głosu oraz korepetycje z języka polskiego dla klas IV-VIII.

Absolwentka logopedii na GUMed i filologii polskiej na UG. Wielokrotna laureatka konkursów np. Svietlogorsk (Rosja) – nagroda grand prix, I msc w konkursie chórów w Belgii z chórem Cantabile, laureatka I msca w Kołobrzegu z ramienia Wojska Polskiego. Laureatka konkursu fletowego w Filharmonii Olsztyńskiej. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie – kierunek flet poprzeczny. Uczestniczka programu telewizyjnego „Bitwa na głosy” w zespole Tomsona i Barona. Występowała na jednej scenie z Alicją Majewską. Współpracowała z branżą muzyczną z całej Polski w różnych stylach muzycznych – muzyk sesyjny. Występowała w wielu teatrach Polski.

Paulina Lidzbarska

Psycholog.

„Jestem absolwentką Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS. Magistrem psychologii ze specjalizacją psychologia kliniczna i zdrowia. W trakcie certyfikacji na konsultanta w nurcie terapii krótkoterminowej skoncentrowanej na rozwiązanie. Ukończyłam kurs na mediatora.”

Zajmuje się:
– wstępną diagnozą psychologiczną
– terapią dzieci i młodzieży
– terapią dorosłych
– terapią par
– terapią rodzinną