15672806_1482874098408972_8912423944743852826_n

Anna Parzyńska

Dyrektor Szkoły Języków Obcych Sitrax école. 
Prezes Sitrax sp. zo.o.
Doktorantka UG, mgr filologii romańskiej (spec. językoznastwo), lic. Finanse w Handlu Międzynarodowym. Ukończyła Szkołę Prawa Francuskiego.
Tłumacz oraz lektor języka francuskiego i języka polskiego jako obcego. 

Egzaminator Marlins test

Prywatnie mama trójki dzieci.
Miłośniczka spacerów, sztuki, dobrej książki oraz KSW.

 

 

 

 

 

Joanna Kraśniewska

Lektor języka angielskiego, języka polskiego jako obcego, projektant.

Magister Filologii Angielskiej ze specjalizacją Metodyk oraz Absolwentka Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie.

Od kilkunastu lat uczy angielskiego zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe ( w tym kursy biznesowe). Egzaminator TOEIC i Marlins test.
Między lekcjami języka angielskiego, prowadzi zajęcia z projektowania ubioru oraz realizuje zlecenia projektowe dla klienta indywidualnego.

Uwielbia brytyjski akcent i dobre tkaniny.

 

Małgorzata Newlyn

Lektor języka angielskiego, magister skandynawistyki.

Obywatelka Polski i Australii

Skuteczny nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem, w swojej pracy opierający się na indywidualnym podejściu do każdego a uczniów, życzliwości, dobrym humorze oraz na wiedzy z zakresu psycholingwistyki i zjawisk wielo- i międzykulturowości.

Pasjonatka tańców latynoskich oraz miłośniczka psów ras północnych.

 

 

 

 

Magdalena Olkiewicz

Lektor j.angielskiego

Magister filologii angielskiej ze specjalizacją nauczycielską oraz doświadczeniem w nauczaniu języka angielskiego zarówno w Polsce, jak I za granicą, także w środowiskach wielokulturowych (w Wielkiej Brytanii oraz Kirgistanie).
Obecnie doktorantka Studiów Filologicznych na UG oraz słuchacz podyplomowych studiów translatorycznych ze specjalizacją biznesowo-ekonomiczną.
Prywatnie podróżniczka, miłośniczka nauki języków – m.in. greckiego, bułgarskiego, hiszpańskiego, oraz muzyk, kolekcjonujący egzotyczne instrumenty.

 

Hanna Jamer

Lektor języka angielskiego i greckiego.

„Ukończyłam Filologię Angielską na Uniwersytecie Arystotelesa w Salonikach w Grecji. Od kilkunastu lat uczę angielskiego dzieci, młodzież i dorosłych. Mieszkałam przez 23 lata w Grecji w związku z tym uczę też języka greckiego. Lubię teatr,kino, podróże i kuchnię śródziemnomorską.”

 

 

 

 

Ewelina Ołdak-Lewińska

Lektor języka angielskiego i rosyjskiego.

Filolog rosyjsko-angielski ze specjalizacją nauczycielską z ośmioletnią praktyką. Tłumacz pisemny oraz korektor języka rosyjskiego i angielskiego z dużym doświadczeniem w zakresie języka marketingu. Specjalizuję się w nauczaniu języka biznesu, przygotowuję do egzaminów, Marlins Test, rozmów o pracę, prowadzę konwersacje. Specjalizuje się w pracy z osobami dorosłymi, najchętniej z naciskiem na język biznesowy, specjalistyczny, z elementami prawa, księgowości, ekonomii. Współpracuje z organizacjami i fundacjami z dziedziny kultury i sztuki w zakresie nauczania i tłumaczeń. Prywatnie kinomanka i bibliofil.

 

 

Przemysław Kleniewski

Lektor języka rosyjskiego.

Jest metodykiem nauczania, dydaktykiem, działaczem na rzecz edukacji w Polsce, a przy tym rusycystą. Oprócz współpracy z Sitrax école pełni również obowiązki dyrektora jednego z liceów w Gdańsku.

„Edukacja to moja największa pasja i tylko trochę ustępuje mojej drugiej miłości, która przechodzi w mojej rodzinie z pokolenia na pokolenie – kolei. A już najwspanialszą rzeczą jest podróżowanie koleją po Rosji.”

 

 

 

 

Krystsina Luhouskaya

Lektorka języka rosyjskiego oraz języka polskiego dla obcokrajowców rosyjskojęzycznych.

 

„Posiadam doświadczenie w nauczaniu oraz tłumaczeniu. Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku na kierunku turystyka i rekreacja, specjalność turystyka międzynarodowa. Lubię kontakt z ludźmi oraz naukę języka. Pochodzę z Białorusi. W Polsce mieszkam od 9 lat. Wierzę w to że każdy jeśli ma chęć potrafi się nauczyć języka obcego.    A ja postaram się w tym pomóc.”

 

 

 

 

Beata Falkiewicz

Lektor języka niemieckiego i języka polskiego jako obcego, magister inżynier technolog żywności ze specjalizacją żywienia człowieka. Specjalista zarządzania w turystyce i hotelarstwie.

Nauczyciel pasjonat z wieloletnim doświadczeniem o indywidualnym podejściu do uczniów, rozpoznający ich potrzeby jak też otwarty na sugestie współpracy, w swojej pracy korzystający z wiedzy z dziedziny neurodydaktyki, psychologii rozwoju, życzliwy, wyrozumiały, uśmiechnięty.

Entuzjastka książek, podróży, jogi i sportów zimowych. Wielbicielka rasy i szczęśliwa właścicielka labradora.

 

 

Monika Szablińska

Lektor języka hiszpańskiego, portugalskiego i angielskiego.

Magister Filologii Romańskiej o Profilu Iberystycznym na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie.

Od 7 lat pracuje czynnie z językiem portugalskim, rozwijając połączenia gospodarcze między Polską a krajami z iberystycznej grupy językowej. Równocześnie prowadzi lekcje z języka hiszpańskiego, portugalskiego i angielskiego. Interesuje się indywidualnym podejściem do każdego ucznia, skupieniem na jego potrzebach i rozwoju.

Lubi tańczyć, śpiewać i podróżować.

 

Aleksander Pyrchla

Lektor języka angielskiego i niemieckiego oraz tłumacz techniczny.

Absolwent Studium Obsługi Ruchu Turystycznego w Gdyni z językiem angielskim, niemieckim i rosyjskim.

Wieloletni przewodnik po Gdańsku z j.angielskim i niemieckim. Przez 27 lat mieszkał w Zachodniej Australii. Tam też ukończył college w dwóch specjalnościach: budownictwo lądowe i zarządzanie przedsiębiorstwami. Posiada licencjat deweloperski na Australię. Specjalizuje się w języku technicznym. Zwolennik naturalnej drogi nauczania języków. „Przekazywanie wiedzy to; powołanie, służba i zarazem potrzeba intelektualna”. Prywatnie ojciec trzech synów i czworga wnucząt. Zainteresowania to filozofia, socjologia, historia, architektura i geologia. Pasje to narciarstwo i żeglarstwo.

 

Agnieszka Józefowicz 

Lektor języka francuskiego oraz języka polskiego jako obcego. 

Magister filologii romańskiej na Uniwersytecie Gdańskim.

Od kilkunastu lat uczy języka francuskiego dzieci, młodzież i dorosłych.
Kocha podróże oraz języki obce.
Mieszkała w Paryżu, na wyspie Ile de Re we Francji oraz w małym miasteczku koło Brukseli. Studiowała nie tylko w Polsce, ale także w Louvain-la-Neuve w Belgii.
Prywatnie mama dwuletniego Juliana.

 

 

 

Memgqi Shen

Lektor języka chińskiego.

„Jestem lektorką języka chińskiego, a w Polsce mieszkam już od ośmiu lat. Ukończyłam tu studia ekonomiczne. Posługuję się polskim w stopniu komunikatywnym, oprócz tego biegle mówię po angielsku.”

„Gdy rozmawiam z Polakami w moim codziennym życiu, czasami słyszę, jak opisują coś trudnego mówiąc: „to brzmi dla mnie po chińsku”. Wtedy wiem, że to wcale nie jest takie trudne. Uczmy się razem, żeby tobie też było łatwiej.”

 

 

 

Agnieszka Tomaszek-Deptuch

 Psycholog.

Jest psychologiem, absolwentką Uniwersytetu Humanistyczno-Społecznego SWPS w Sopocie. Ukończyła  I stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Swoje umiejętności terapeutyczne rozwija biorąc udział w licznych szkoleniach i konferencjach. Doświadczenie zdobywała w Trójmiejskich ośrodkach zajmując się zarówno dziećmi,  młodzieżą, jak i osobami dorosłymi.

Prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży z problemami rozwojowymi, zaburzeniami emocjonalnymi, społecznymi. Pomaga osobom chorującym na zaburzenia odżywiania, problemami emocjonalno-społecznymi, trudnościami w relacjach. Ukończyła również studia podyplomowe z Psychodietetyki, szkolenia dotyczące zaburzeń odżywiania dzieci oraz osób dorosłych.

 

Beata Szewczyk

Logopeda, neurologopeda

Ukończyła studia magisterskie na kierunku logopedia na Uniwersytecie Gdańskim oraz studia licencjackie na kierunku logopedia z audiologią na Uniwersytecie Łódzkim.

Entuzjastka pracy logopedycznej z osobami dorosłymi z afazją, dyzartrią, otępieniem oraz zaburzeniami emisji głosu, jak również z dziećmi z wadami wymowy.

Ukończyła szkolenie z zakresu diagnozy i terapii zaburzeń mowy u osób dorosłych chorych neurologicznie oraz z szkolenie z terapii osób laryngektomowanych.

Z zamiłowania wokalistka, gitarzystka i melomanka. Pasjonatka nauk o budowie i funkcjonowaniu ludzkiego mózgu.